Özellikler

Yepyeni bir Canlı TV Yazılımı Çok daha HIZLI

2019 yılı Şubat ayında çıkardığımız ilk sürümün üzerinden 1.5 yıl geçti neredeyse. Şimdi ise canlı tv scriptini final versiyona geçiriyoruz. Bu script V2 ve öncesi için desteklenmeyen özellikler barındırdığı için ayrı bir script olarak çıkış yapıyor.

UsluTV Canlı TV Yazılımı Satın Almak için tıklayın.

Neden önceki Sürümler Desteklenmiyor ?

En büyük değişiklik tablo yapılarında oldu. Artık BLOG,SAYFA ve KANAL içerikleriniz TEK tabloda tutulur. Böylece ek bir slug gereksinimi duymadan tek bir SEO URL yapısına sahip olursunuz.

Herhangi bir BOT, OTOMASYON içermez. Böylece artık kendini güncelleyen dünyada çalışmayan özellik barındırmayan daha hızlı bir yazılım üretmeye çalıştık.

Fonksiyon yapısı komple baştan sona değişti. Gereksiz kod kalabalığı ve karmaşası göz önünde bulundurularak gereksiz yapılar kaldırıldı ve daha sade bir düzenleme imkanı sağlandı.

Ayarlar, Widget Ayarları, Harici Kod, Seo ayarları daha da geliştirildi ve artık çağ dışı kalan ayarlar temizlendi. Böylece anlam karmaşası oluşturacak özellikler devre dışı bırakıldı.

Tasarımda büyük çaplı oynamalar yapıldı. Bunun nedeni ise tamamen sizin denetiminizde olacak bir Tasarım Ayarları kısmı yazılıma dahil edildi. Renk paleti, font seçimi, font büyüklüğü seçimi gibi birçok değişikliği tasarım alanı kısmından gerçekleştirebilirsiniz.

IP ile hatabildir tutma özelliği sayesinde Google Recaptha özelliğini kullanmaya gerek kalmadı. Buda gereksiz Google Page Speed düşüşünün önüne geçmemizi sağladı. Yine yorum bölümünde de fazlalık sorgulardan kurtulduk böylece daha stabil yapıya ulaştık.

Daha fazla SEO özelliği içeriklere dahil edildi. Bunlardan en dikkat çarpan ise H1 kısmı. Burası direk o sayfanın Title değerini alacak ve istediğiniz gibi düzenleyebileceksiniz.

Yayınlar artık ayrı bir tabloda tutulmuyor. Böylece ek sorgulardan kurtulduk. Yayınları kanal eklediğiniz kısımda yayın satırına ekleyebilir, yine kanal düzenleme sayfasında eklediğiniz yayınların çalışıp çalışmadığını kontrol edebilirsiniz.

Widgetlerin denetiminin yanında Anasayfa modüler yapıya kavuştu. Böylece anasayfada yer alan modülleri düzenleyebilir ve Tasarım ayarlarından tüm modülleri ayarlayabilirsiniz.

Kanal Listesi sayfası SEO açısından daha yüksek değere sahip olmanız için Canlı TV İzle olarak değiştirildi.

Kanal Düzenleme kısmında yüklenmiş resim değeri ve resim uzantısı bilgisi dahil edildi.

Sorgularımızın baştan sona üzerinden geçtik. Daha az sunucu Rami tüketmesi açısından değişken sayısını azalttık. Ayrıca gereksiz hiçbir sütun olmaması gereken yerde bulunmayacak.

Üç alanada uygun olmayan ve kanal için gereksiz olduğunu düşündüğümüz birçok sütunu meta tablolarında tutmaya başladık. Örneğin Sayfa için Sayfa tipi (Tam Boyut, Sağ Sidebar), Menüde gözüküp gözükmemesi, Menü sırası vb.

Kanal listesi ve kanal arama bölümünü gizledik. Artık yine yeni eklediğimiz kumanda özelliği üzerinden tıklayarak açılır kapanır kanal listesine ulaşabilecek ziyaretçileriniz.

Kanal dolaşımı artık Kumanda ile daha kolay. Tek dokunuşla şuanda yayındaki programlar yada yorumlar kısmına inebilecek, yine tek dokunuşla tv ekranına ulaşabilecek.

Yayın Akışları sayfa tasarımını yeniledik. Yatay mimaride bir sayfa tasarladık. Burada kanal logosu, kanal ismi, Bugünkü yayındaki program sayısı, şuan yayındaki program ve butonlar yer almaktadır.

Gereksiz veritabanı şişkinliği olmaması ve güvenlik seviyesini arttırmak adına, kayıt olma özelliğini kapattık. Artık siteye üye olma özelliği bulunmuyor. Bunun yerine kullanıcının tarayıcında 365 gün kalacak bir çerez oluşturup o çerez ile DAHA SONRA İZLE listesi hazırladık. Ziyaretçi o liste sayesinde eklediği kanallara kolaylıkla ulaşabilecek.

Admin için giriş yap sayfasına ek koruma ekledik. 2 Kez yanlış bir kullanıcı adı ya da şifre denendiğinde otomatik olarak o IP adresi 1 gün boyunca o sayfaya erişemeyecek ve giriş formundan veri gönderemeyecek. Sadece tasarım gizlemesi değil, formun POST edildiği kısımdada kontrolünü sağladık.

Kanal detay sayfasında açıklama yazısı uzunluğunu buton ile kısıtladık. Böylece okumak isteyen butona tıkladığında büyük ekranda görüntüleyebilir.

Site haritası YYYY-AA şeklinde parçalara ayrıldı ve dinamik olarak otomatik oluşturacak şekilde ayarlandı. Ayrıca Anasayfa, iletişim, tüm kanallar, ülke sayfaları, kategori sayfaları, blog kategori sayfaları da misc isimli oluşturulan site haritasında yerini aldı. Tüm sitenizin linkleri site haritasına eklenmiş oldu.

Filtrelemeyi size bıraktık. Admin Text Editöründe filtreme özelliğini Ayarlardan ayarlayabilirsiniz. Eklemek istediğiniz HTML kodlarını nizami şekilde ekleyerek yazılarınızda kullanabilirsiniz.

Yepyeni Udmin Paneli

Çocukların bile kolaylıkla kullanabileceği bir admin paneli yaptık. Herşey yerli yerinde ve herşeyin ne işe yaradığı aynı yerde yazıyor. Basitliğin keyfini çıkaracaksınız.

İletişim ve Hakkımızda sayfalarını ayırdık. Bu sayfaları artık dinamik olarak ayarlar kısmından değiştirip düzenleyebileceksiniz. Gereksiz bir fonksiyonu daha ortadan kaldırmış olduk. Ayrıca daha şık bir iletişim sayfasına ulaşmış olduk.

Yorumlar (1)

Ne Söylemek istersin ?

Yönetim
2020-06-05 02:33:34

deneme sayfa yorumu

Yorum Formu
Yorum Kuralları
  • Yorum alanındaki tüm kutucukları doldurmalısınız.
  • Spam içeren Yorumlar onaylanmadan silinecektir.
  • Kişilik haklarına saldırı ya da nefret içeren yorumlar onaylanmaz.
  • Hakaret içeren yorumlar yetkili merciler tarafından talep edildiği taktirde iletilecektir.